Llista de Premiats

VIII EDICIÓ - 2017
Es va celebrar el 6 d'abril 2017 amb la paricipació de 111 alumnes.
Tema: El viatge interior
Els guanyadors van ser:

Castellà
"Querido viajero" Violeta Domingo, 6ème 6
"La isla de mis sueños"
Lili Bresan, 4ème 6
"El viaje y el descubrimiento"
Guillermo Yenes, 2onde 6, dedicat al seu company Justin

Francès
"Peut être heureux si on est seul?" Katia Rufs, 6ème 9
"Héros malgré moi" Jules Abrahami, 4ème 2
"Poème" Chloé Mütel, 2onde 4

Premi Especial
"Les primevères" Louïse Weïl, 4ème 2

Català
"Jo sóc el que vull ser" Julia Cristofol, 6ème 8
"Viatge" Joan Bruna, 4ème 8

Premi Especial
"Un altre prespectiva" Ona Rafols, 4ème 3


VII EDICIÓ - 2016
Es va celebrar el 18 d'abril de 2016 amb la paricipació de 120 alumnes.
Tema: Compromís i solidaritat
Els guanyadors van ser:

Castellà
"Aroma a cruda realidad" Margot Canavaggia, 4ème 6

Premi Especial
"Oración al amor" Marina Vieu, 2onde 8
6ème: Desert

Francès
6ème: 2 Premis
1 Premi a Poesia: "Portes Ouvertes" Anaïs Moreno
1 Premi en Prosa: "La maladie de Pauline" Jade Sfar

4ème: 2 Premis
1 Premi 4ème 4: "La Fourmilière" Emma Tarragó
1 Premi 4ème 2: "Je vois"  Clara Besombes

2onde: "C’est une douce soirée" Lisa Barbier, 2onde 1

Premi Especial
"La vie continue" Pepe Peces, 4ème

Català
"El cadell de l’òs" Ava Picquart, 6ème 5
"Solidaritat" Miquel Fernandez, 4ème 8
2onde: Desert


VI EDICIÓ - 2015
Es va celebrar el 23 d'abril de 2015 amb la paricipació de 180 alumnes.
Tema: La igualtat
Els guanyadors van ser:

Castellà
"Soy Diferente ¿y que?"  Rita Caballero, 6ème 6
"Whwn will it wnd"  Flavia Moya, 4ème 6
2onde: Desert

Francès
"N'oublie pas" Léa Prigent, 6ème 3
"Rap sur l'égalité" Ilan Mitroni, 4ème 7
"L'egalité" Audrey Pregizer, 2onde 2

Català
"La igualtat" Nassim Zetchi, 6ème 4
"Llibres" Maria de Camps Torrado, 4ème 7
"Poema" Lara Abelló, 2onde 7

Premi Especial
"La formule de l'égalité" Clara Achache, 4ème 2


V EDICIÓ - 2014
Es va celebrar el 8 de maig de 2014 amb la paricipació de 123 alumnes.
Tema: Viure junts
Els guanyadors van ser:

Castellà
"No quiero vivir, quiero huir" Alvaro Gracia, 5ème 1
"La vida" Anna Llairó, 4ème 3
3ème: Desierto

Francès
"Mon pain de chocolat" Nicolás Carmona,  5ème 7
"Vivre ensemble dans une fable" Andrés Ferrer, 5ème 7
"Vivre ensemble" Victor Saenz Cordón, 4ème 4
"Vivre ensemble" Clara Estany, 4ème 5
3ème : Desert

Català
"Viure junts" Elies Gibrine, 5ème 5
4ème: Desert
3ème: Desert

Premis fora de concurs
Aquest any s'ha atorgat un premi a un text col•lectiu.
Título “Le journal de Nathan” de 4ème 7
Escrit per:
Nicolas Miró, Guillem Palacios, Oscar LLopis, Elena Parra, Lucie Schwoertzig, Malvina Tessitore, Maria Massip, Sephora Petitot, Anaïs Prévost, Nil Parra, Astrid Scaletti, Tania Nieuviarts i Paul Melchior.


IV EDICIÓ - 2013
Es va celebrar el 23 d'abril de 2013 amb la paricipació de 139 alumnes.
Tema: El somni
Els guanyadors van ser:

Castellà
"El sueño" Anna Lairó, 5ème 7
"Sueños naranjas" Maria Calbet, 4ème 1
"El espejismo" Adriana Martinez Carvajal, ES-2

Francès
"Routine" Laia Aparici, 4ème 3
"La philosophie du rêve" Noeëlle Vanyli, 4ème 5

Català
"El somni" Lucie Schwoertzig, 5ème 3


III EDICIÓ - 2012
Es va celebrar al març de 2012 amb la participació de 161 alumnes.
Tema: El conte científic
Els guanyadors van ser:

Castellà
"Edwin y yo" Claudia Cano, 5ème 6
"Su propia guerra" Marina Balari, 4ème 6

Francès
"Le journal du disciplus simplex" Nathanaël De Leusse, 4ème 4
"Nouvelle fantastique" Miriam Mathieux, 4ème 2
"Rédaction" Hanae Ben Messaoud, 4ème 2

Català
"El viatge de la llum" Elisenda Gascón, 5ème 2
"La pedra de la invisibilitat" Laura Tinagli, Oriol Marcos, Alexia Cadena, Oriol Guillamón 4ème 3
"Les aventuras de la Xopa" Berta Mejias,  1er ES 2

Premi Especial
"El lugar para soñar" Maria Leal, 1er  L


II EDICIÓ - 2011
Es va celebrar el maig de 2011 i va comptar amb la participació de 124 alumnes.
Tema: L'amor, l'amistat, l'absència
Els guanyadors van ser:

Castellà
"Plantarme delante de esa foto" Patricia Huerta, 5ème
"Y tu no estás" Nicole Marquez, 4ème
"¿Donde estas?" Maria Leal, 2onde

Francès
"L'amitie d'un ami" Nerea Lucas, 5ème
"L'amour, l'amitié, l'absence" Laura Green, 4ème 2
"Je cru te perdre" Ainara Huarte, 2onde

Premi Especial
"
Hommage la lettre" Tiziana Rivas


I EDICIÓ - 2010
Es va celebrar el maig de 2010 i van participar 28 alumnes amb un total de 36 textos.
Tema: Lliure
Els guanyadors van ser:

Premis de 4 ème
"Une pensée revenante" Jean Corrieras Mur, 4ème 8
"Nuit" i  "Il est interdit d’amer" Annaïck Le Menestrel, 4ème 4
"La plus belle étoile" Antoine Protopopescu, 4ème 3

Premis de 3ème
"Le souvenir" Julia Duñach, 3ème 5

Premis de 2onde
"A ellos les envidio"  Pablo Macho, 2onde 3
"Una tarde maravillosa" Julia Mediano

Premi Especial
"La Sara i jo" Berta Mejias, 3ème 4
"Somriu"  Ivana Llobet, 3ème 4
"Oblibar i Despedida" Ana Fei, 4ème 1
"Cuando alguien deja este mundo" Pablo Marcho, 2onde 3